Üretim / Kalite

Üretim

Esmaksan Makina Sanayi müşterilerine üretim, kalite kontrol, montaj, tamir hizmetlerini vermektedir. Firmamız iş makinaları dalında birçok firmalara hizmet verdiği gibi özel ürün taleplerine de çözümler sunmaktadır. Çalışmalarında müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız bu amaçla çalışmalarına hız vermiş, gerekli olan teknolojik alt yapıyı ve kalifiyeli personel tabanını oluşturmuştur. Firmamızda çalışan personel kendi alanında gerekli eğitimleri almış ve bu alanda uzmanlaşmıştır.

Esmaksan Makina Sanayi, üretimde başarı için teknolojinin gerekliliğine inanıp, bu amaçla en yeni teknolojiye sahip üretim araçlarını kullanmaktadır. Hızla değişen teknoloji ile beraber kendisini her zaman yenilemeye özen gösteren firmamız, son teknolojiye sahip makina parkı ile hizmet sunmaktadır.

Kalite Kontrol

Esmaksan Makina Sanayi kaliteye önem veren bir üretim anlayışına sahiptir. Değişen müşteri talepleri içerisinde konfigürasyon kapsamında bulunan parçaların ölçülmesi, raporlanması, üretim ağının içerisinde başarı ile uygulanmaktadır. Üretilen pompalar son aşamada test cihazlarından geçirilir ve veriler arşivlenir. İstenildiği takdirde test raporları, müşterilerimize gönderilir.

Montaj sırasında kullanmış olduğumuz rulman, keçe, burç v.b. ürünler en iyi kalitededir.

Tork ve Tork parçaları üretimi

ESMAKSAN Makine Sanayi kurulduğu 1977 yılından bugüne Caterpillar, Komatsu, Kawasaki, Volvo, Clark, Allison, Furukawa marka iş makinelerinin birçok modeline uygun tork ve tork parçaları imal etmektedir. İmalatta kullanılan türbün, impeller, statör kendi tesisimizde, kaliteli malzeme ile dökülür ve gerektiği takdirde ısıl işleme tabi tutulur.

Montaj yapılırken kaliteli bilya ve keçeler kullanılır.

ESMAKSAN’da her makineye uygun tork ve tork parçalarını bulabilir ya da özel imalat yaptırabilirsiniz.

Şanzıman parçaları üretimi

ESMAKSAN, Caterpillar, Komatsu, Kawasaki, Volvo, Clark, Allison, Furukawa ve ZF marka makinelere uygun şanzıman parçaları üretmektedir. Birçok markada ürettiğimiz piston, taşıyıcı gruplar, drumlar, şanzıman dişlisi, carrier, shaft gibi hassas ürünleri en iyi kalitede üretmekteyiz.

ESMAKSAN ürün portföyünü her geçen gün arttırmakta, yeni model makinelere uygun parçaları listesine eklemektedir.

Bütün parçalar garantili olarak müşterilerimize gönderilir.

Pompa üretimi

ESMAKSAN, Caterpillar, Komatsu, Kawasaki, Volvo, Clark, Allison, Furukawa ve ZF marka makinelere uygun şanzıman, hidrolik ve karter pompalarını en kaliteli şekilde, standart testlerden geçirerek müşterilerine sunmaktadır. Üretilen pompalar, pompa test cihazımızda, basınçları, debisi, harareti ölçülür ve raporları arşivlenir. İstenildiği takdirde de siz değerli müşterilerimize temin edilir.

Pompa içerisinde kullanılan plate’ler kendi imalatımızdır. Montaj yapılırken kullanılan, keçe, bilya, burç, conta vb. gibi parçalar en iyi kalitededir. Pompa gövde imalatı ve pompa dişli imalatımız yüksek kalitede CNC tezgahları ile imal edilir. Ayrıca özel sipariş imalatı da yapılmaktadır.

Cer Grubu üretimi

ESMAKSAN, birçok üründe cer ve cer dişlisi imalatına başlamıştır. İleri teknoloji üretimimiz ile artık istavroz kutusu, ayna mahruti, cer dişlileri ve komple cer en iyi kalitede yapılmaktadır. İleri teknoloji üretimimiz sayesinde çalışma esnasında herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Yıllardır Kawasaki marka makinelere uygun ayna mahruti, cer dişlisi ve komple cer üreten ESMAKSAN, artık Caterpillar, Komatsu, Hyundai, Volvo, Hidromek, Hitachi, Sumitomo, New Holland gibi markalara uygun ürünler de üretmektedir. Ayrıca isteğe göre özel üretim de yapılmaktadır.